Zemřel zpěvák George Michael. Britské hvězdě, která měla mnoho celosvětových hitů v 80. letech se skupinou Wham! i při pozdější sólové dráze, bylo 53 let. Příčiny úmrtí zdroje neuvedly.

Policie ale podle BBC, která v noci na pondělí zprávu o umělcově smrti vydala s odvoláním na jeho vydavatele, nezjistila žádné podezřelé okolnosti.
“S velkým smutkem můžeme potvrdit, že náš milovaný syn, bratr a přítel George klidně zemřel doma o vánočních svátcích. Rodina si přeje, aby se respektovalo její soukromí v této těžké chvíli. Zatím nebude žádný další komentář, “uvedlo v prohlášení hudební vydavatelství. Zpěvák zemřel v Göring v hrabství Oxfordshire.
Michael, který po světě prodal více než 100 milionů alb, měl v posledních letech řadu zdravotních problémů, byl několikrát hospitalizován. V roce 2011 strávil několik týdnů v rakouské nemocnici s vážným zápalem plic.

Onemocněl tehdy uprostřed svého evropského turné a dokonce upadl do kómatu. V roce 2013 byl hospitalizován, když vypadl na anglické dálnici z jedoucího auta. Kvůli blíže neupřesněným problémem byl hospitalizován i v květnu 2014.
George Michael se narodil jako Georgios Kyriacos Panayiotis v severním Londýně. První úspěch zaznamenal v první polovině osmdesátých let se svým spolužákům Andrewem Ridgeleyem jako duo Wham! Právě z této doby pochází hit Wake Me Up Before You Go Go a hlavně vánoční klasika Last Christmas.