Pro modelku Zuzanu Strausz Plačkovú (25) bylo včerejší dopoledne skutečným peklem. Jejího manžela Reného Strausza (28) totiž napadli …

 

Napadl ho muž přímo před domem, kde se před pár dny zamilované hrdličky nastěhovali. Skončil v rukou záchranářů, kteří ho okamžitě převezli do nemocnice. Na místě museli dokonce zasahovat i muži zákona! Co se stalo během dramatu na parkovišti ?!

Když se Plačková s manželem stěhovali do nového bytu, ani ve snu je nenapadlo, jaké problémy je čekají. Jen pár dní od zabydlení totiž leželi sousedovi v žaludku. Konkrétně parkování Plačkovej manžela před domem. “René seděl v autě a soused mu stříknout kaser do očí, protože měl cosi proti tomu, jak parkuje. Běžně takto stojíme a není tam žádný zákaz, “vysvětlila modelka.

Podle jejích slov agresivní soused nastříkal manželovi sprej nejen do očí, ale i na ruce. “Myslím si, že věci se dají řešit jinak a ne útokům. Bála jsem se o něj. Je hrozné, co jsou lidé schopni udělat v podstatně za nic. Kdyby měl René alergii na složky, které jsou v Kaser, mohl by klidně oslepnout, “říká Zuzana.

Na místo dorazili záchranáři, kteří mu podali první pomoc. “28-letý muž byl s popáleninou v oblasti oka po prvotním ošetření převezen do Ružinovské nemocnice v Bratislavě,” vysvětlil mluvčí záchranářů Boris Chmel.

Celou věc řeší i policie. “Vámi uvedený incident můžeme potvrdit,” řekl mluvčí Krajského ředitelství PZ v Bratislavě Michal Szeiff. Agresivní muž měl ujít do svého bytu a neotevřel dokonce ani mužům zákona. Je však jisté, že manželé drama z parkoviště nenechají jen tak. “Zvažujeme podat trestní oznámení,” dodala Plačková.

X1cfZwJfS5a4_1iMGPnM8g-Ren-Strausz-skon-il-s-obv-zmi-nielen-na-ruk-ch-ale-aj-na-hlave

Může vyvolat dočasnou slepotu

Peter Lakomý, záchranář Falck

– Výrobci deklarují, že tyto spreje jsou bezpečné. Účinek je silnější, pokud přímo zasáhne pokožku nebo oči. Může vyvolat dočasnou slepotu, která po pár desítkách minut odezní. Na kůži je cítit pálení a dráždění. Silnější spreje používají například policejní složky. Někteří jedinci jsou však citlivější nebo mohou mít nějaké zánětlivé onemocnění oka. Na nich to samozřejmě má horší a silnější dopad.