Mladší generace je v současnosti dost pokročilá, ale zřejmě nikdo si nemyslel, že by jen 12-letý chlapec dokázal ukrást auto svých rodičů a vydat se s ním napříč Austrálií…

 

 Zatím není jasné, proč se malý Australan pokusil přejít z města Kendall do města Perth, avšak měl očividné štěstí v neštěstí, protože ho na známé dálnici Barrier Highway zastavili policisté poté, co si všimli, že jeho nárazník nedrží a tře se po asfaltu. Policejní hlídka nevěděla, jestli se jim jen sní, když za volantem objevili pouze 12-letého řidiče a po chvilce bylo všem jasné, že jde o chlapce z města Kendall, který ukradl auto a rodiče jeho zmizení hned nahlásili na policii.

Původně se podle plánu chtěl dostat až do zmíněného Perthu, který je od Kendall vzdálen až 4000 kilometrů, ale nebylo to až tak jednoduché, protože chlapec neměl s řízením dostatečné zkušenosti a ještě by i musel několikrát tankovat.

Natankovat se mu přitom podařilo jen jednou, když po naplnění nádrže okamžitě utekl i bez placení a policie nyní vyšetřuje, co způsobilo zničený nárazník, protože to zatím vypadá tak, že chlapec na cestě do něčeho vrazil.

screenshot-www.buzzfeed.com_2017-04-24_13-22-21

Malý chlapec naštěstí neskončí v policejní cele, ale do jeho záznamu bude informace o krádeži auta i nezaplacení na benzín napsána, takže bude na svůj zážitek vzpomínat ještě dost dlouho. Nám zbývá už jen polemizovat o tom, zda by si ho policisté ani nevšimli a on by zvládl celou cestu, kdyby si nepoškodil nárazník.